Czy kobieta również może osiągnąć wytrysk?

Cropped image of beautiful passionate couple having sex on bed. Man is touching his partner's back

Większości ludzi wydaje się, że wytrysk to wyłączna domena mężczyzn. Warto jednak mieć świadomość tego, iż równie dobrze wytrysk w trakcie stosunku może pojawić się u kobiety. Wystąpienie kobiecego wytrysku w trakcie miłosnych igraszek nie powinno wywoływać wstydu, ponieważ jest to całkowicie naturalne. Co ciekawe, do tej pory naukowcy nie są jeszcze w stanie dokładnie określić, z czego wynika kobiecy wytrysk. Odpowiedź może jednak tkwić w tym, iż pojawienie się wytrysku u kobiet jest uwarunkowane ogromną przyjemnością. Jeżeli organizm kobiety bardzo mocno oddziałuje na odczuwane bodźce, wówczas prawdopodobieństwo wystąpienia wytrysku jest spore. Oto garść przydatnych informacji na temat wytrysku u kobiet. 

Wytrysk u kobiet – co warto o nim wiedzieć?

Wytrysk u kobiet to temat w medycynie, który był badany już starożytnych Chinach i Indiach. Specjaliści zaczęli wnikliwej badać to zjawisko dopiero na koniec ubiegłego stulecia. W ramach badań sprawdzano nie tylko warunki, w których dochodzi do wytrysku u kobiet. Dużo uwagi badacze poświęcili także weryfikacji składu ejakulatu. Wytrysk u kobiety zazwyczaj pojawia się wyjątkowo rzadko. Dodatkowo, powody jego występowania nie są do końca znane. Specjaliści mają na ten temat kilka teorii, które są ze sobą sprzeczne. Wytrysk kobiecy może mieć mocno zróżnicowaną formę – czasem ejakulatu jest bardzo dużo, a w niektórych przypadkach jest on niewielki.

Wszystkie te niewiadome powodują, iż mnóstwo osób nieodpowiednio interpretuje wystąpienie wytrysku u kobiety. Zdarza się, że partnerki wstydzą się reakcji zachodzących w ich organizmach podczas intymnych zbliżeń ze swoim partnerem. Według specjalistów ejakulacja u kobiety jest powiązana przede wszystkim z punktem G. Jeżeli ta wyjątkowo wrażliwa sfera intymna jest stymulowana w sposób właściwy, wówczas prawdopodobieństwo wystąpienia ejakulacji jest znacznie wyższe. Nadmiar płynu pod wpływem stymulacji przedostaje się do cewki moczowej, a następnie tą drogą wydostaje się na zewnątrz. Ogromna liczba par błędnie identyfikuje ejakulat z moczem. Ma on jednak znaczne inny zapach oraz skład. Od zwykłego moczu różni się on również konsystencją – jest on gęstszy od moczu.

Ile kobiet doświadcza ejakulacji w trakcie seksu?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, skala zjawiska polegającego na pojawianiu się wytrysku u kobiet w trakcie stosunku jest naprawdę niewielka. Jest to bardzo rzadkie zjawisko. Zdecydowana większość kobiet w całym swoim życiu w ogóle nie doświadcza ejakulacji bądź jest ona tak mała, że nie da się jej zaobserwować gołym okiem. Czy ejakulacja jest niezbędna do tego, aby miłosne uniesienia były satysfakcjonujące? Absolutnie nie. Lekarze podkreślają, że ejakulacja u kobiety jest co najwyżej jedną z dodatkowych fizjologicznych reakcji organizmu na stymulację. Zdecydowanie ważniejsza jest umiejętność osiągania przez kobietę orgazmu. Jest wiele kobiet, które nigdy nie doświadcza własnego wytrysku, co wcale nie świadczy o tym, że jakość ich seksualnego pożycia jest niesatysfakcjonująca.

Jak doprowadzić kobietę do wytrysku?

Co zrobić, by doprowadzić kobietę do wytrysku? Badania przeprowadzone przez renomowanych badaczy z najważniejszych uczelni na świecie wskazują, że do wytrysku u kobiety dochodzi wyłącznie w trakcie stosunku pochwowego. Do tej pory nie stwierdzono przypadków wytrysku przy seksie oralnym. Do wystąpienia wytrysku u kobiety niezbędna jest odpowiednia stymulacja pochwy. Kobieca ejakulacja nie jest jednak regułą. Rzadko kiedy zdarza się, by każdy kobiecy orgazm wiązał się także z ejakulacją.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *