Czy rozmiar penisa jest ważny?

Close up shot of passionate young couple having sex on bed.

Dla mężczyzn rozmiar penisa jest bardzo istotną kwestią. Niekiedy długość przyrodzenia staje się źródłem wielu kompleksów, frustracji i jest powodem do zmartwienia. Przekłada się to również na pogorszenie jakości życia seksualnego. Mężczyzna z niewielkim przyrodzeniem często jest mniej pewny siebie. Stan ten pogarsza również znane stwierdzenie, że dla kobiet rozmiar ma znaczenie. Według przeprowadzonych badań wielkość penisa jest uwarunkowana genetycznie i jest powiązana z przynależnością do konkretnej rasy. Afroamerykanie mają największe przyrodzenia, natomiast najmniejsze Azjaci. W Europie długość męskiego członka jest dosyć zróżnicowana. Wokół tego tematu narosło wiele legend. Czy jednak wielkość członka ma rzeczywisty wpływ na życie seksualne?

Ile wynosi średnio rozmiar penisa?

Średnia długość męskiego penisa wynosi od 7 do 10 cm, natomiast obwód od 9 do 10 cm. Jeśli chodzi o stan wzwodu, średnia długość, jaką penis osiąga to od 12 do 16, a jego obwód to ok. 12 cm.

W jaki sposób zmierzyć członka?

Warto mieć na uwadze, że pewne czynniki wpływają na rozmiar penisa. Jest to między innymi: poziom pobudzenia częstotliwość aktywności seksualnej, zmęczenie, stres. Z tego względu, najlepiej jest wykonać parę pomiarów o innych porach dnia w ciągu kilku dni.

Mierzenie długości

  • Na początku bierzemy linijkę i umieszczamy ją u podstawy wyprostowanego penisa, czyli w miejscu, w których przylega on do ciała.

  • Następnie wciskamy ją jak najdalej w kość łonową, dopóki nie zostanie ona poczuta. To bardzo istotne, w szczególności u panów borykających się z nadwagą, u których widoczna jest duża ilość tłuszczu na brzuchu.

  • Teraz możemy przystąpić do mierzenia penisa od jego podstawy aż do samego czubka główki.

Mierzenie grubości, czyli obwodu penisa

  • Do zmierzenia obwodu członka przyda nam się taśma miernicza albo kawałek sznurka. W przypadku sznurka ważne jest to, aby nie było on rozciągnięty, gdyż wtedy nie uzyskamy prawidłowego wyniku.

  • Teraz powoli owijamy taśma czy sznurkiem wokół najgrubszej części trzonu penisa we wzwodzie.

  • Patrzymy, gdzie kończy się taśma, w ten sposób uzyskujemy nasz wynik. W przypadku sznurka musimy zaznaczyć miejsce, gdzie jego koniec styka się z resztą. Po czym rozciągamy go i mierzymy linijką odległość od tego punktu aż do samego końca sznurka.

Czy rozmiar penisa ma faktycznie znaczenie?

Seksuolodzy przeprowadzili pewne badania, które miały dowieść tego, czy dla mężczyzn ważny jest rozmiar penisa. Wyniki były jednoznaczne, gdyż dla większości panów rozmiar był niezwykle istotny i wpływał na jakość życia seksualnego. Jednakże specjaliści twierdzą, iż z anatomicznego punktu widzenia, długość prącia nie ma właściwie żadnego znaczenia. Co ważne, długość kobiecej pochwy wynosi 7-15 cm, natomiast znany wszystkim punkt G, mieści się u samego wejścia pochwy (ok. 4 cm od niego). Z tego właśnie względu, nawet mężczyźni z bardzo małym przyrodzeniem, są w stanie zadowolić swoją partnerkę. Mały członek nie przekłada się więc w żaden sposób na jakość stosunku. Oprócz tego, w trakcie współżycia ważna jest pozycja, która stymuluje łechtaczkę, gdyż to dzięki jej stymulacji, większość kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm.

Co ciekawe, zbyt duży członek może doprowadzić do dyskomfortu kobiety w trakcie stosunku. Może on bowiem powodować otarcia oraz ból. Dla wielu pań istotniejszym parametrem jest grubość penisa, aniżeli jego długość. Ponadto podkreślają one, że ważniejsza od penetracji pochwy, jest stymulacja samej łechtaczki. A więc od wielkości penisa, wcale nie będzie zależeć zadowolenie i satysfakcja partnerki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *