Wyścig szczurów a zaburzenia seksualne na tle nerwicy

Jednym z najbardziej palących problemów współczesnych mężczyzn związanych z ich zdrowiem seksualnym jest zachodzenie związku między nerwicą a zaburzeniem erekcji. Po raz pierwszy informacje o występowaniu zaburzeń potencji u mężczyzn z nerwicami pojawiły się pod koniec XIX wieku. Wielu współczesnych badaczy problemu nerwic uważa, że przytłaczająca większość zaburzeń seksualnych występuje właśnie na ich tle nerwic, które często pojawiają się wśród pracowników dużych korporacji.

Należy zwrócić uwagę, na zaburzenia seksualne powstających pod wpływem urazów psychicznych np. wskutek wyścigu szczurów. Biorą w nim udział osoby dążący do celu „po trupach’ i osoby niepewne swoich umiejętności, pragnące się dowartościować. Piętrzące się problemy powodują pojawianie się nerwicy, która oddziałuje również na sferę seksualną.

Nerwica i oczekiwania na niepowodzenie seksualne

Psychogenną postać zaburzeń erekcji nazywa jest również nerwicą oczekiwania na niepowodzenie seksualne, co tak naprawdę najdokładniej oddaje istotę problemu. Niepowodzenia w pracy, poczucie bycia gorszym przenosi się do życia prywatnego i sypialni. Jest to spowodowane także momentami sytuacyjnymi, które doprowadziły do nieudanego stosunku płciowego. Obecnie stres, depresja i chroniczne zmęczenie należą do najczęstszych przyczyn dysfunkcji seksualnych. Jeśli rzadkim wybuchom emocjonalnym towarzyszy produkcja adrenaliny, która może zwiększyć potencję, wówczas powtarzający się lub długotrwały stres, wyczerpuje organizm i prowadzi do dysfunkcji seksualnych.

Wielu mężczyzn ma wysokie ambicje i pragnie zaistnieć w korporacji, chcą być najlepsi i czasami rozpoczyna się wyniszczający wyścig, który odbija się na życiu seksualnym spadkiem potencji. Niezdolność do radzenia sobie z problemami materialnymi. wiąże się często z zawyżonymi wymaganiami partnerki, oceną wypłacalności mężczyzn według kryteriów finansowych. Praca w korporacji najczęściej podyktowana jest dużymi zarobkami, dlatego mężczyzna uważa, że im będzie lepszy tym więcej zarobi. Dlatego on lub jego koledzy uciekają się do nieuczciwych metod. W każdym przypadku znajdzie to swoje odbicie na sferze psychicznej, nieprzespanych nocach, stałemu zdenerwowaniu i ujawnieniu się nerwicy.

Zaburzenie w obszarze zdrowia seksualnego na tle nerwicy

Stopień nasilenia problemu może być zarówno niewielki, jak i poważny, aż do całkowitej niemożności odbycia stosunku płciowego. Zaburzenia erekcji w przypadku nerwicy mogą prowadzić do zaburzeń psychicznych. Mężczyzna jest ciągle w złym nastroju, w stanie poirytowania i zdenerwowania. W każdy możliwy sposób unika kontaktów intymnych, odczuwając niepewność, co do własnych możliwości, co prowadzi do wzrostu stresu, przedłużającej się depresji i rozwoju zaburzeń psychicznych. Często nie ma ochoty na seks, ponieważ jego głowa zajęta jest innymi myślami skupiającymi się na pracy, w której czasami ktoś podkłada mu nogę. Tak właśnie dzieje się w firmach, w których pracownicy chcąc np. awansować grają nieczysto.

Jakie objawy zaburzeń erekcji powinny zaniepokoić mężczyznę?

  • Zmniejszenie liczby, całkowite zniknięcie spontanicznych erekcji
  • Utrata elastyczności prącia w stanie podniecenia
  • Niemożność odbycia pełnego stosunku płciowego z osiągnięciem orgazmu i wytrysku
  • Pojawienie się potrzeby dodatkowej stymulacji penisa w celu wprowadzenia go do pochwy
  • Niewystarczająca intensywność erekcji.

Depresja i inne zaburzenia lękowe towarzyszą zaburzeniom funkcji seksualnych. Leki stosowane w leczeniu depresji i lęku mogą również pogorszyć problemy z erekcją. Przewlekły stres i zmęczenie, jakie są obserwowane u mężczyzn pracujących ponad swoje siły, aby wyróżnić się na tle innych odciskają swoje piętno na życiu intymnym. Trudności finansowe, sytuacje konfliktowe w pracy, w życiu codziennym, duże obciążenie pracą, długotrwałe doświadczenia negatywnie wpływają na funkcje seksualne. W korporacjach pracują mężczyźni w różnym wieku i problem zaburzeń erekcji dotyka zarówno młodych jak i starszych mężczyzn, wszyscy nie potrafią stwierdzić, dlaczego utracili napęd do życia. Oni nie radzą sobie z silną rywalizacją w pracy i z seksem w domu. Trzeba szukać pomocy u specjalistów, aby nauczyć się asertywności lub zrozumienia, co jest w życiu najważniejsze. Dostępne są skuteczne tabletki oparte na Silendafilu, które wspomogą proces powrotu do pełnej sprawności seksualnej i wiary w swoje możliwości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *